• 0

Ваш кошик порожній

Робота в контактних лінзах при слабкому освітленні

Всі ми десь працюємо! Дуже часто це офісні приміщення з лампами денного світла. Або робота у вечірній або нічний час, коли за високої контрастності для очей між яскравістю монітора і навколишнього простору або атмосфера напівтемряви через недостатнє освітлення.
Контактні лінзи і погана освітленість

В таких умовах очі швидко втомлюються від перенапруги й починають відгукуватися болем, печіння, різзю, відчуттям «піску», почервонінням, що заважає працювати. Якщо вам доводиться часто працювати в подібних умовах і ви носите контактні лінзи - дуже важливо уникати перевтоми очей і неприємних симптомів. Як же зберегти зір в умовах недостатньої освітленості?

Контактні лінзи і робота вночі

Фахівці-офтальмологи рекомендують захищати зір комплексно.


Різка зміна яскравості світла діє на очі сліпуче. Виходячи з затемненого або занадто освітленого приміщення, давайте очам час звикнути без шокових перепадів.

Якщо ж навпаки, очам доводиться працювати в стані напруги в напівтемряві, то підтримуйте здоров'я органів зору зсередини. Приймайте вітаміни для очей, збалансовано харчуйтеся, регулярно виконуйте гімнастику для очей.

І дуже важливо правильно вибирати для себе контактні лінзи. Є думка, що при слабкому освітленні контактні лінзи можуть ускладнювати огляд через сферичної оптики провокує аберації. А також бажання носіїв контактних лінз економити, переношуючи лінзи й провокуючи, тим самим, гіпоксію органів зору. З огляду на реальні обмеження, офтальмологи радять вибирати контактні лінзи, які можна носити в будь-який брешемо доби та віддавати перевагу найбільш тонким лінзам, які забезпечують мінімальну аберацію і відмінну проникність для кисню.

Так хорошим рішенням будуть контактні лінзи з властивістю HD - оптика високої чіткості, з асферичною передньою поверхнею, яка виключає відблиски або ореоли навіть в напівтемряві. Наприклад, PureVision2 від Bausch + Lomb.

Pure Vision 2

Коли носії контактних лінз описують свої відчуття при вдало підібраних моделях, вони найчастіше говорять, що забувають про наявність лінз. Тим самим, вони не відволікаються від своєї роботи, відчувають високу гостроту зору в умовах комфорту.

Контактні лінзи і робота в нічний час

І наостанок, кілька загальних порад тим, хто любить працювати ночами:

  • Запасіться продуктами харчування з великим вмістом протеїну.
  • Кофеїн, мінералка і трохи енергетиків можуть стати в пригоді.
  • До цього добре виспіться вдень, це компенсує нічний недосип.
  • Працюйте тільки за столом. На дивані, м'якому кріслі дуже легко непомітно заснути.
  • Налаштуйте яскравість монітора, щоб він не зліпив очі. Увімкніть лампу і підсвітите простір навколо монітора - очі не повинні сприймати контраст «яскраво-темно».
  • Частіше провітрюйте кімнату.
  • Кожну годину-півтора нехай спрацьовує звукове нагадування на мобільному телефоні. Це потрібно, щоб ви зробили перерву, походили, провітрили кімнату, попили воду, трохи розім'ялися.
  • Пийте більше рідини. Недосипання викликає накопичення токсинів в організмі, а туалет допоможе вивести їх основну частину з організму природним шляхом. Також позиви в туалет не дають організму переходити в фазу сонного гальмування нервової системи.
  • Час від часу вмивайтеся холодною водою, робіть легку зарядку.