• 0

Ваш кошик порожній

Як вибрати контактні лінзи для дітей

Діти та контактні лінзи

З якого віку можна носити лінзи дітям?

Батьки, чиї діти зазнають труднощів із зором, часто ставлять собі запитання про те, чи можна носити їх дітям контактні лінзи і з якого віку починати це робити. Як показує європейська статистика, 8-ми річна дитина вже в змозі сам надягати та знімати контактні лінзи. 10% всіх носіїв контактних лінз - це діти віком до 17 років. Але ж і справді, якщо дитині прописані окуляри, а інші діти в класі або у дворі будуть дражнити дитини «очкариком», то і сама дитина не захоче носити ці засоби корекції. В такому випадку, контактні лінзи стануть відмінним рішенням завдання.

Якщо ж виходити з медичних вікових обмежень для носіння контактних лінз, то таких немає, все залежить від свідомості самої дитини і його здатності акуратно ставитися до цих коштів корекції зору. Також варто додати, що якщо ослаблений зір у дитини, це спадкове явище, то використання засобів корекції в дитячому або підлітковому віці є дуже бажаним, оскільки очі дитини до моменту дорослішання ще можуть значно поліпшити, або навпаки, погіршити свої показники - на відміну від очей дорослих людей, дитячі очі ще знаходяться на етапі формування.

контактні лінзи для дітей

За даними європейських опитувань, діти до 17 років в 52% випадків самі свідомо віддають перевагу контактні лінзи звичайним очками. Тут безліч причин:

  • Комфорт використання особливо для рухливих дітей,
  • Безпека. Всі ми знаємо, наскільки діти можуть бути екстремальні.
  • Відсутність сорому і можливості отримання бажаного соціального статусу в середовищі однолітків.
Єдиним спірним моментом стає акуратне поводження дитини з лінзами, що виключає ризик потрапляння інфекції на рогівку. Тому батькам дитини потрібно освоїти самим і пояснити малюкові або малятку кілька простих правил догляду за оптикою. І, звичайно, сім раз перевірити і нагадати, поки у дитини не сформується стійка звичка правильного поводження з коштами корекції зору.
  • До того як надіти і зняти лінзи, потрібно ретельно вимити руки;
  • Не переношувати протягом дня і по терміну носіння.
  • Не виймати лінзи протягом дня, щоб показати друзям.
  • Правильно промивати, дезінфікувати й зберігати оптику.

Діти носять контактні лінзи

Що слід вибрати?

Починати краще з лінз планової заміни, наприклад, на місяць. Важливо точно підбирати лінзи за параметрами очей, щоб виключити дискомфорт для дитини. Після звикання до лінз і закріплення правильних навичок з догляду за ним, бажано переходити до лінз більш короткого терміну носіння. Останні гарні тим, що не потребують будь-якого догляду і спеціальних умов зберігання. При виборі таких лінз важливо також подбати про правильний розчин для догляду та дезінфекції. Дітям ідеальним варіантом буде щадний розчин з природним рівнем pH, який підходить для чутливих і схильних до алергії очей. Прикладом такого розчину може послужити Biotrue.

В іншому все підходи для вибору і використання контактних лінз дорослими, цілком доречні і для дітей.

Бажаємо здоров'я вашим очам!