• 0

Ваш кошик порожній

Як вибрати краплі для очей при носінні лінз?

Більшість людей, як молодь, так і люди більш зрілого віку все частіше вважають за краще контактні лінзи окулярів. Контактна лінза - це сучасне високотехнологічний виріб, адаптований під око. Але носіння навіть найсучасніших контактних лінз передбачає використання крапель для очей. Завдяки краплям підтримується необхідна вологість на рогівці та вдається усунути або не допустити ефект сухості очей. Давайте ж розглянемо, які бувають краплі та чому варто віддати перевагу.

Зверніть увагу! Зволожуючі краплі для очей рекомендуються не тільки носіям корегуючих контактних лінз, а й носіям декоративних лінз, окулярів і всім тим, хто змушений перебувати довго в приміщенні з дуже сухим повітрям, довго просиджуючи за монітором.

Кожен день наші очі піддаються значному навантаженню. Адже через зір ми сприймаємо понад 80% всієї інформації про навколишній світ. Плюс до всього, перегляд телевізора, просиджування за екраном комп'ютера, постійні листування в гаджетах, водіння автомобіля, особливо у вечірній і нічний час викликають стомлення і сухість очей.

Тому лікарі-офтальмологи настійно рекомендують носіям контактних лінз використовувати і спеціальні зволожуючі краплі для очей. Причому такі краплі знадобляться навіть тим, хто використовує одноденні лінзи. І особливо краплі рекомендуються тим, хто тільки починає користуватися засобами контактної корекції зору, тому що оці потрібна допомога і підтримка на час звикання до цих оптичних приладів.

Що таке краплі для очей?

Для початку, зрозуміймо, що з себе представляють ці краплі і як вони працюють. Краплі для очей продаються в невеликих зручних тюбиках. Всередині знаходиться спеціальний розчин, до складу якого включені унікальні компоненти. Усувають ту чи іншу проблему, з якою нерідко можуть стикатися користувачі, які вибирають контактні лінзи. Найчастіше, це потреба у зволоженні й змащуванні рогівки. В'язкість і щільність крапель максимально наближена до слізної рідини, тому такі краплі ще називають «штучна сльоза». Спільними важливими властивостями крапель є стерильність, гіпоалергенність, сумісність з компонентами очищають розчинів для лінз, відсутність консервантів.

Базовим компонентом крапель є дистильована вода. Частим компонентом крапель є гіалуронова кислота. Це природний терпкий компонент, що знаходиться в складі біологічних рідин організму (слині, синовіальної рідини). Якщо основне призначення крапель у зволоженні, то вони застосовуються кожні 15-20 хвилин для зрошення епітелію рогівки та змивання поверхневих забруднень.

Якщо краплі мають ще й змазує ефект, то частота їх застосування знижується до кожних 50 хвилин. Завдяки більшій в'язкості такі краплі довше затримуються на рогівці й на лінзі. Змазування поверхні між лінзою і рогівкою визначає відчуття комфортності носіння контактних лінз.
В інших марках крапель замість гіалуронової кислоти можуть застосовуватися лубріцін або гліцерин. Захисну роль проти інтоксикації часто виконує повідон.

Будова слізної плівки

В яких ситуаціях необхідні краплі для очей?

Частота застосування крапель залежить від індивідуальних особливостей людини. Так одні люди можуть носити контактні лінзи цілий день і не відчувати жодного дискомфорту - іншим же потрібно регулярне закопування очей. Якщо ви тільки почали носити контактні лінзи або перейшли на інший тип лінз, то рогівці необхідно час на звикання. В цьому випадку рекомендується часте застосування крапель. Конкретні марки крапель може порадити офтальмолог під час діагностичного огляду. В облік приймаються: ваш вік, спосіб життя, наявність шкідливих звичок, обраний тип і модель контактних лінз. Але навіть офтальмологи нерідко радять кілька марок крапель - щоб носій контактних лінз перевірив їх сумісність і вибрав найбільш підходящі. Загальні ж рекомендації по використанню крапель для очей такі:

 • Потреба носити лінзи більш як 8 годин поспіль;
 • Тривала робота за комп'ютером або в приміщенні з кондиціонером;
 • Відвідування басейну;
 • Синдром підвищеною чутливістю очей;
 • Висока схильність до алергічних реакцій;
 • Тривале знаходження в запилених приміщеннях;
 • Користування кольоровими або склеральними лінзами.
Краплі для очей на Lens.com.ua

Популярні моделі крапель для очей

У нашому інтернет-магазині представлені всі основні бренди крапель для очей. Це означає, що ви будете вибирати тільки між перевіреними та краплями для очей що зарекомендували себе:

Sensitive Eyes Lubricant

Biotrue Drops
Завдяки високому вмісту гіалуронової кислоти, максимально зволожують чутливі і схильні до алергії очі, усувають відчуття сухості і дискомфорту. Можна застосовувати, не знімаючи лінзи. Регенерують складу слізної рідини, загоюють дрібні травми. Впливають на очі до 8 годин.

Pro Clarity Yal Drops

Acuaiss Drops
Краплі мають зволожуючі властивості і полегшують симптоми сухості, що з'явилися з-за роботи за комп'ютером і постійного носіння контактних лінз. Гіалуронова кислота в складі запобігає пересихання очей і тривалий час зберігає зволоження.
ReNu Multi Plus
Розчин дезінфікує контактні лінзи, видаляє з них всі види відкладень. За відгуками покупців, ReNu Multi Plus робить лінзи гладкими, прозорими і комфортними і дозволяє відмовитися від інших спеціалізованих очисток.
Comfort Drops
Краплі виробництва американської компанії Cooper Vision створені спеціально для зволоження контактних лінз, роблять їх застосування комфортним. Висихання лінз запобігає включене до складу речовина - гідроксипропілметилцелюлоза, яке утримує воду і змащує поверхню лінз.
Avizor Comfort Drops
Краплі для всіх видів контактних лінз максимально подібні зі сльозою людини. Регулюючи в'язкість сльози й зберігаючи цілісність слізної плівки, добре заспокоюють втомлені сухі очі та усувають дискомфорт через тривале носіння лінз, роботи за комп'ютером. Можна закопувати, не знімаючи лінзи, прямо в процесі роботи.
Avizor Moisture Drops
Краплі з мінімальним вмістом консервантів, що важливо при схильності до алергії. Змазуючий і зволожуючий ефект забезпечує гіалуронова кислота, що перешкоджає пересихання рогівки ока. Застосування забезпечує комфорт при носінні контактних лінз і хороший зоровий огляд.
Hidro Health DD
Оптимальні для тих, хто тільки починає користуватися контактними лінзами. Забирають дискомфорт при надяганні та знятті лінз, усувають неприємні відчуття чужорідного тіла і сухості. Можна використовувати протягом дня без зняття лінз.
Maxima Revital Drops
Призначені для зволоження очей користувачів м'яких контактних лінз. Утворюють на поверхні очей стійку захисну плівку, яка тривалий час оберігає очі від пересихання і прибирає симптоми сухості і роздратування. Максимально схожі за складом зі структурою клітин людського ока, завдяки чому добре підходять новачкам, які тільки починають носити контактні лінзи.
Queen's i-fresh yal

Краплі пролонгованої дії, що досягається завдяки вмісту подвоєної дози змащувальних компонентів. Біосумісні з будь-якими видами контактних лінз, нетоксичні. Ефективно усувають почервоніння і сухість очей, прибирають відчуття піску і чужорідного тіла.
 

Як використовувати зволожуючі краплі?

Краплі використовуйте тільки до завершення терміну, зазначеного на тюбику. Зберігати краплі зазвичай потрібно в холодильнику. Якщо зберігати їх при кімнатній температурі, то в дистильованій воді заведуться мікроби, небезпечні для рогової оболонки ока. Не поспішайте використовувати їх відразу ж з холодильника. Почекайте деякий час, щоб вони нагрілися до кімнатної температури. Якщо ж, для комфортного носіння контактних лінз краплі необхідно закопувати якомога швидше, то флакон можна помістити в гарячу воду. Нижче алгоритм використання даних средств:

 • перед тим, як закапати в очі краплі, обов'язково вимийте руки з милом;
 • акуратно відкрийте флакон з препаратом або одноразову ампулу;
 • відкиньте голову назад і подивіться на стелю;
 • вказівним пальцем відтягніть нижню повіку вниз;
 • закапайте засіб в кон'юнктивний мішок;
 • постарайтеся не закривати очі не менше 30 секунд;
 • поморгайте, щоб краплі вбралися в слизову.

Дотримуйтесь стерильність піпетки / кінчика флакона, не передавайте краплі іншим людям, в поїздках використовуйте одноразові флакони.

Краплі для очей на lens.com.ua

Як вибирати краплі для очей?

При покупці крапель для очей перевірте наступне:
 • термін придатності на упаковці;
 • цілісність упаковки / флакона;
 • ознайомтеся з можливими обмеженнями до використання крапель;
 • купуйте краплі тільки у перевірених постачальників - пам'ятайте, що дана продукція повинна бути якісною.
  Бажаємо вам комфортного зору і здоров'я вашим очам!