• 0

Ваш кошик порожній

Як вибрати контактні лінзи. Киснепроникність і вологовміст

Киснепроникність контактних лінз (DK / t)

    Це відсоток кисню, що пропускається лінзою. Кисень дуже важливий для життєдіяльності організму. Тіло людини отримує кисень при диханні й переноситься він через кров. Але не всі органи працюють за цією схемою. Наприклад, щоб людина могла бачити, поверхня очі повинна бути прозорою, а значить, там не повинно бути кровоносних судин. Але як же тоді надходить кисень? Все просто - рогівка ока (передня прозора структура очі) вбирає кисень з повітря і слізної рідини.

Тому для здоров'я очей і комфортного зору дуже важливо регулярно провітрювати приміщення і не забувати моргати, щоб збагачувати рогівку киснем.

Контактні лінзи є бар'єром надходження кисню до рогівці. Щоб око могло дихати, лінза повинна пропускати максимальну кількість кисню.

Для характеристики кисневої проникності матеріалу використовується коефіцієнт DK / t. DK - це обсяг кисню, що пройшов через одиницю площі контактної лінзи за одиницю часу. T - це товщина лінзи в центрі. Чим вище DK / t у лінз, тим краще ваші очі забезпечується киснем, і тим краще для здоров'я очей.

Вологовміст контактних лінз

Це процентний вміст води в лінзі. На відміну від кислородопроницаемости, тут є особливості. Вміст води в контактній лінзі є важливим параметром.

У випадку з гідрогелеві лінзами вода є переносником кисню до рогівки, забезпечуючи комфорт для очей. Здавалося б, чим більше води, тим краще насичення рогівки киснем. Але чим вище вміст вологи лінзи, тим більше лінза «сушить» очі. Волога з лінзи випаровується в атмосферу.

У свою чергу, лінза підживлює вологу з оболонок ока, як губка. Носіння лінз з вологомісткістю 50% і більше може привезти до розвитку синдрому сухого ока. До того ж, чим вищий вміст води в лінзі, тим вони більш схильні до механічних пошкоджень.

Тому для комфорту очей краще віддати перевагу силікон-гідрогелеві контактні лінзи.

У силікон-гідрогелевих контактних лінз пропускання кисню не пов'язане з вмістом води. Як зазначалося вище, воно визначається силіконовою фазою їх структури. У них необхідно звертати увагу на рівень силікону, який і визначає кислородопроницаемость. Чим вище рівень силікону, тим вище кислородопроницаемость контактних лінз. Хоча при цьому лінза стає трохи жорсткіше і відчутнішими в оці.

Хорошим прикладом є лінза Pure Vision 2 HD

Якщо вам важливо здоров'я очей, то при виборі контактних лінз варто віддати перевагу:

  • Віддати перевагу одноденні контактні лінзи. Це найбільший комфорт, мінімальна товщина і захист від шкідливих бактерій.
  • Віддати перевагу лінзи з високим показником кислородопроницаемости.
  • Віддати перевагу силікон-гідрогелеві лінзи, які не схильні до синдрому сухого ока.