Які контактні лінзи вибрати: кольорові чи відтінкові?


Вироби контактної оптики перестали бути виключно медичними. Вони сьогодні використовуються у косметичних цілях. Тому більшість брендів випускають не лише коригувальні, а й декоративні моделі.Що таке декоративні контактні лінзи?

На відміну від медичних виробів, що використовуються для корекції порушень зору, декоративні КЛ виконують суто косметичну задачу – змінюють колір очей, маскують недоліки ока (шрами, більма, плями на рогівці, нерівності кола райдужної оболонки та зіниці), надають глибину і насиченість фарбуванню райдужній оболонці.

До декоративних виробів належать і МКЛ з різними фантазійними принтами (крейзі-лінзи), карнавальні, театральні, склеральні, лімбальні. Малюнки таких виробів розробляють художники. На найдорожчі принти наносять вручну.

Основна відмінність між кольоровими контактними лінзами та відтінковими

Кольорові та відтінкові КЛ відрізняються насиченістю пігментного шару. Кольорові контактні лінзи мають щільніший колір. Вони повністю приховують природний відтінок райдужної оболонки і підходять власником як світлих, так і темних очей. Ці вироби можуть мати:

 • малюнок, що імітує натуральні особливості рельєфу райдужної оболонки – складки;

 • затемнений обідок по краю, що збільшує розмір очей;

 • рівномірне фарбування по всій лінзі, крім області зіниці.

Щільний колір успішно приховує дефекти ока і виправляє нестачу природного пігменту, наприклад у альбіносів або при гетерохромії. Кольорові лінзи, наприклад, часто використовують знаменитості з різним кольором очей:

 • Девід Боуї;

 • Міла Куніс;

 • Кейт Босуорт;

 • Джейн Сеймур;

 • Елізабет Берклі;

 • Мілла Йовович;

 • Демі Мур та ін.

На відміну від кольорових, відтінкові контактні лінзи не змінюють колір очей. Вони напівпрозорі, що дозволяє не наносити малюнок – крізь них видно складки райдужної оболонки. Вони не підходять для темних очей, а от при світлій райдужці нададуть яскравість, глибину, виразність погляду.

У яких випадках краще вибрати кольорові лінзи, а яких відтінкові?

Багато декоративних МКЛ мають і медичне призначення. Вони використовують для корекції зору, захищають від випромінювання. Суто косметичні вироби випускають без діоптрій. Крім того, лінзи відрізняються за терміном носіння.

Кольорові лінзи мають більший шар барвника, який знижує доступ кисню до рогівки. Він не обмежує гостроту та поле зору. Пігмент вводять між шарами полімеру, щоб уникнути контакту з тканинами, кольорові лінзи не можна носити:

 1. Більше 4-6 годин на день. Вперше, надягаючи кольорові КЛ, час носіння рекомендується обмежити 1-2 годинами, а вдруге – <3 години, на третій день – <5 годин. Після адаптації тривалість носіння визначить офтальмолог.

 2. У вечірній та нічний час, оскільки зіниця розширюється, і пігментний шар обмежує сферу зору.

 3. Водіям, оскільки при русі очного яблука лінза зміщується та перекриває огляд, що може призвести до аварії.

 4. При роботі з комп'ютером – щільний шар барвника призводить до перенапруги зорового аналізатора та перевтоми очей.

 5. При підвищеній чутливості очей – товстіші лінзи викликають гіпоксію та «натирають» передню частину очного яблука.

Лінзи відтінкові більш прозорі, тонкі і позбавлені перерахованих недоліків. Але вони не захищають очей від інтенсивного сонячного світла. Кольорові лінзи з УФ фільтром можна використовувати замість сонячних окулярів, але вони не замінюють їх.

Найбільш комфортними та безпечними є одноденні лінзи:

У каталозі інтернет-магазину Dostavka Linz можна купити МКЛ місячної заміни:

 • Air Optix Colors з «дихаючого» матеріалу;

 • Neo Vision Silicos;

 • FreshLook Dimensions;

 • Freshlook Colors;

 • FreshLook ColorBlends;

 • FreshLook Dimensions plano.

А також квартальної заміни (3 місяці)

 • Adore 3-тонові.

Існують лінзи 9-12-місячної заміни: Lileya Color.

Широкий асортимент кольорових та відтінкових МКЛ дозволяє підібрати оптимальний варіант з урахуванням індивідуальних особливостей органу зору. Що краще допоможе визначити фахівець.

Де купити?

Купувати декоративні лінзи краще у перевіреного дистриб'ютора. Інтернет-магазин «Ленс - Доставка лінз» вже десяток років допомагає набути виразного погляду жителям Києва та інших міст України. Замовити МКЛ у різних відтінках кольору можна лише в один клік.

Купити лінзи найвигідніше в DostavkaLinz. Тут представлені тільки оригінальні, ліцензовані моделі світових брендів за цінами, нижчими за середні. Швидка доставка в будь-який куточок країни, гарантія якості, наявність акцій та знижок роблять покупки в інтернет-магазині більш вигідними та простими. У Києві купівлю на адресу доставить кур'єр.