Які лінзи краще: одноденні чи багаторазові?


Коли постає питання, які контактні лінзи краще вибрати, фахівці віддають перевагу одноденним. У чому їх переваги та недоліки в порівнянні з багаторазовими КЛ?

Відмінності між двома видами МКЛ

Одноденні контактні лінзи – це такі вироби контактної корекції порушень рефракції, що змінюють на нову пару МКЛ щодня. Рекомендований термін їх носіння складає всього 8-12 годин. У деяких моделях можна спати, але тільки за умови, що це буде короткий денний сон. У нічний час їх треба зняти та викинути.

Багаторазові контактні лінзи – це вироби традиційної та планової заміни. Їх можна використати від 2 тижнів до 9 місяців.

Гігієна

гигена КЛ.jpg

У першу чергу перевага одноденних КЛ полягає в їхній гігієнічності. На ринок вони надходять у індивідуальних блістерах. Стерильність виробів контролюють виробники. Перед тим як одягнути нову пару одноденних КЛ, їх не потрібно споліскувати.

Після зняття МКЛ викидають, що дозволяє уникнути маніпуляцій щодо підтримки чистоти виробів. При використанні одноденних КЛ ризик занести інфекцію мінімальний, якщо дотримуватись правил надягання/зняття.

Компанія Johnson & Johnson Vision Care провела дослідження, згідно з яким у всьому світі корекції зору потребують 2,2 млрд. осіб, а контактними лінзами користуються всього 2%. Інші не застосовують засоби корекції або користуються окулярами. Основною проблемою є страх перед ускладненнями, що викликаються КЛ:

  • гіпоксичними;

  • інфекційними;

  • алергічними;

  • механічними.

З появою одноденних КЛ гігієна та безпека забезпечуються на 100%. За один день використання на поверхні не з'являються відкладення, що збільшують ризик інфікування та порушують властивості лінзи. Відсутність потреби очищати вироби за допомогою спеціальних засобів попереджає алергічні реакції.

Безпека

безопасность КЛ.jpg

Згідно з дослідженнями, основними причинами ускладнень при носінні контактної оптики, що коригує, є:

  • неправильне поводження з виробом;

  • недотримання правил гігієни під час догляду за лінзами та контейнером.

При використанні одноденних лінз порушень відзначається менше, а при застосуванні багаторазових КЛ різко зростає кількість споживачів, які не дотримуються рекомендацій лікаря.

Цей вид лінз фахівці рекомендують носити дітям, які частіше дорослих забувають про графік заміни і неправильно доглядають КЛ. Дитині простіше зняти та викинути лінзу, ніж пам'ятати про терміни придатності.

Вироби щоденної заміни безпечніші та ідеально підходять для тих, хто:

  • багато подорожує, їздить у відрядження і не завжди може дотримуватись правил догляду;

  • має високий ризик розвитку патології очей;

  • працює у шкідливих умовах, де мікроклімат може вплинути на властивості оптичного виробу;

  • є власником тварин, тому що мікроворсинки складно очистити з поверхні виробу.

Завдяки перевагам одноденних КЛ їхня частка на світовому ринку стрімко збільшується і сьогодні вже становить 30%.

Комфорт

Одноденні МКЛ тонші, що знижує відчуття дискомфорту. Тому цей вид офтальмологи рекомендують людям, які вперше одягли лінзи. Адаптація до них відбувається швидше. Також при чутливій рогівці очей щоденні КЛ безпечніші.

Підвищений комфорт також забезпечує ідеально гладку внутрішню поверхню, відсутність гіпоксичних порушень. Сучасні розробники коригуючої контактної оптики постійно вдосконалюють свою продукцію. З появою силікон-гідрогелів останніх поколінь одноденні лінзи стали ще комфортнішими.

Практичність

На перший погляд, ціна одноденних лінз вища, ніж багаторазових. Але, враховуючи необхідність купівлі розчинів для очищення, контейнера для зберігання та інших аксесуарів, стає зрозуміло, що різниця не така істотна, і вона повністю окупається високим рівнем комфорту та безпеки носіння. Тому практичність застосування щоденних КЛ підтверджена не лише з медичної, а й з фінансової точки зору.

Одноденні лінзи раніше мали лише сферичний дизайн та використовувалися виключно для корекції міопії та гіперметропії. Сьогодні асортимент цього виду виробів значно розширився, і користувачі з різними порушеннями рефракції можуть підібрати відповідну модель щоденної заміни.

Де придбати одноденні лінзи?

Купити одноденні контактні лінзи в Україні сьогодні можна у будь-якому салоні оптики. Але найвигідніше зробити замовлення в інтернет-магазині Lens - DostavkaLinz. У каталозі представлені найкращі продукти від світових брендів за доступною ціною. У магазині можна знайти лише оригінальні товари безпосередньо від виробника.

Купувати вигідно оптом, щоб не відчувати труднощів із щоденною заміною МКЛ. У Lens - DostavkaLinz є знижки на оптові покупки. Доставка у Києві здійснюється кур'єрами або товар можна забрати самостійно на фірмі.