• 0

Ваш кошик порожній

Купатися в контактних лінзах або не купатися?

Океан, море, озеро, басейн, душ, лазня - можливі місця, де носії контактних лінз повинні завжди робити вибір - бачити чітко чи ні. Давайте докладніше розглянемо кожну ситуацію і запропонуємо рішення.

Чи можна купатися в лінзах в море, озері та інших природних водоймах


Чи можна плавати в контактних лінзах

Відразу можна помітити, що численні підтверджені результати офтальмологічних захворювань після купання в лінзах немає. Це гарне правило обережності. Навіть ті, хто не носять корегуючу оптику, знають, що пірнання з відкритими очима, завжди призводить до неприємного почервоніння і болю в очах, а потрапляння шампуню в очі також призводить до різі в очах. Тривале перебування в сауні призводить до сухості та почервоніння очей. Тому, в лінзах ви або без - вам все одно потрібно бути обережним і акуратним з вашими очима.

Не варто впадати й в іншу крайність. Начитавшись страшних заборон, щопівгодини заливати в очі дезінфікуючі краплі та розчини. Все повинно бути в міру. І цей захід такий:

  • Якщо дотримуватись правил безпеки, то в лінзах цілком можна купатися.
  • Якщо вам доводиться пірнати в лінзах, то заплющуйте очі.
  • Якщо ви любите пірнати, то використовуйте спеціальні окуляри для плавання або маску. В цей час в спеціалізованих магазинах можна відшукати навіть маски з діоптріями.
  • У будь-якому випадку після купання, перебуваючи в чистому приміщенні, чистими руками ретельно промийте лінзу і закапайте очі. Ставтеся до цього так само, як прийняття душа після купання в морі.
  • Якщо дозволяють можливості, використовуйте відпочинку одноденні контактні лінзи - зрештою ви заслужили цей відпочинок - навіщо вам зайві турботи та клопоти з промиванням, розчинами, контейнерами.

Купання в басейні

Купання в лінзах у басейні

Навіть, якщо ви не будете їздити на море, все одно у вас буде можливість приймати водні процедури в басейні. Це відмінний варіант підтримки форми для міського жителя.
  • Якщо дотримуватись правил обережності, то в лінзах цілком можна купатися в басейні.
  • Коротко кажучи, правила щодо моря й озера настільки ж справедливі та для басейну.
  • Постарайтеся взагалі не пірнати та не стрибати. Тоді ризик потрапляння води буде мінімальний.

Мінус влагосодержащих контактних лінз ще і в тому, що вони як губки можуть вбирати шкідливі речовини з тієї води, з якої ви контактуєте, тобто небезпечні мікроорганізми, хлор з басейну, компоненти шампуню. Все це перебуваючи всередині лінзи, може викликати неприємні наслідки для очей.

В душі та у ванній

Чи можна приймати душ в контактних лінзах


Якщо на море і в басейн ходять не всі, то душ приймають все і кожен день, особливо спекотним літом. Дотримуйтесь простих правил і не переживаючи приймайте душ в лінзах. Якщо дотримуватись правил обережності, то проблем не виникне. Коли ви вмиваєтеся, миєте голову, завжди щільно закривайте очі. Якщо ви помітили або відчули, що волога потрапила у відкриті очі, замініть або промийте лінзу і закапайте око.

Баня, сауна і контактні лінзи

Чи одягати контактні лінзи в сауні

Відносно лазні та сауни слід бути більш обачним. І питання тут у водяній парі та загальної температури повітря.
Ми рекомендуємо знімати будь-які види оптики перед відвідуванням лазні або сауни. Під дією температури лінза швидко пересихає, деформується. Її характеристики змінюються. У ряді випадків вона навіть може приклеїтися до рогівки. Тому не експериментуйте без особливої ​​потреби.

Хочеться зауважити, що та окуляри в цьому місці будуть також недоречні. Тому просто прийміть як правило - перед лазнею або сауною знімати лінзи. Причому після прийому лазні або сауни бажано почекати трохи часу, поки організм стабілізується і тільки потім надягати лінзи - так ви виключіть дискомфорт.

Правильно вибирайте і доглядайте за контактними лінзами, дотримуйтесь наших рекомендацій і насолоджуйтеся життям!