Чи відрізняється рецепт на контактні лінзи від рецепту на окуляри?Купувати оптичну продукцію (окуляри та контактні лінзи) слід лише за рецептом офтальмолога. Грамотний підбір оптики гарантує її коригуючий ефект та безпеку для органів зору. Крім того, при огляді лікар повинен виключити протипоказання до носіння лінз (блефарит, кератит, косоокість).

Чи повинен відрізнятися рецепт на контактні лінзи та на окуляри?

Чи відрізняються рецепти на окуляри та контактні лінзи (КЛ)? Дійсно, при значній схожості існує різниця при заповненні документів: у рецепті на отримання окулярів відсутня інформація про діаметр і базову кривизну лінзи, яку необхідно знати для правильного підбору контактної оптики.

Основні причини, з яких відрізняється рецепт

Бланки рецептов на очки и КЛ.jpg

Основна відмінність між рецептами на КЛ та окуляри полягає в різній вертексній відстані. Це проміжок між лінзами оптики та оком, та його значення впливає на оптичну схему (визначення оптичної сили, або діоптрій). В середньому, вертексна відстань між верхньою точкою очного яблука та лінзою становить 12-14 мм.

Між оком і контактною лінзою проміжок відсутня, тому що вона лежить безпосередньо на поверхні рогової оболонки, тому діоптрія в м'яких контактних лінзах може відрізнятися від очкових показників. Для виписки рецепту на носіння КЛ окулісти використовують спеціальні таблиці, за допомогою яких проводять перерахунок діоптрій очкових лінз у діоптрії контактної оптики.

Інші відмінності між рецептами:

  • у рецепті на окуляри вказується центрування;

  • перед покупкою КЛ лікар визначає їхню базову кривизну і радіус, записує показники в рецепт.

Крім того, у рецепті на м'які контактні лінзи офтальмолог вказує виробника оптичної продукції та її марку.

Де можна придбати контактні лінзи?

В інтернет-магазині Lens - Dostavka Linz представлена ​​контактна оптика від кращих світових виробників (Bausch & Lomb, Alcon, Johnson & Johnson (Acuvue). Менеджери магазину запропонують клієнтам контактні лінзи в залежності від режиму та терміну носіння, оптичних характеристик, властивостей матеріалу, з якого виготовлена продукція.

Точний підбір оптики можливий за наявності рецепта, що вважається актуальним протягом року після огляду офтальмологом. У магазині регулярно проводяться розпродажі та акції, що дає можливість кожному покупцеві замовити якісні м'які контактні лінзи, доглядові засоби та аксесуари до них за доступними цінами.