Чому одноденні лінзи найбезпечніші?

Почему однодневные линзы самые безопасные?

Контактні лінзи масово виробляються з 1914 р, але м'які КЛ увійшли в офтальмологічну практику тільки після 1960 р. На сьогоднішній день можна купити різні види КЛ - за матеріалом, оптичною силою, дизайном, показаннями, тривалістю носіння і терміном заміни. Добирає їх офтальмолог.

Короткий опис основних видів контактних лінз

Усі КЛ можна підрозділити:

 • за рівнем жорсткості на жорсткі, м'які;

 • за матеріалом: силіконові (жорсткі газопроникні КЛ), гідрогелеві, силікон-гідрогелеві, водоградієнтні;

 • по дизайну поверхні на сферичні, асферичні, торичні, мультифокальні;

 • за режимом носіння на денні, нічні, пролонговані, гнучкі, безперервні;

 • за строком заміни на одноденні, планові (1-2 тижні 1 місяць), традиційні (3, 6, 12 місяців).

Самостійно зорієнтуватися у такому розмаїтті складно. Контактна оптика, що коригує, вимагає призначення лікаря та контролю використання.

Які лінзи вважаються найбезпечнішими?

Сучасні оптичні вироби мають доведений безпековий рівень. Всі види лінз добре переносяться при правильному доборі та дотриманні правил догляду та застосування. Але найбезпечніші, на думку експертів, одноденні контактні лінзи. У чому їх переваги над іншими МКЛ? Високий профіль безпеки обумовлений:

 1. Відсутністю білково-ліпідного нальоту – за добу відкладення, що є поживним субстратом для патогенних мікроорганізмів, не накопичуються, і ризик інфікування мінімальний.

 2. Відсутністю догляду – лінзи не потребують дезинфекції, очищення, зберігання. Відсутність догляду заощаджує час, гроші, а також не може спровокувати алергічну реакцію на рідини, що очищають.

 3. Хорошим пропусканням кисню і вмістом вологи – це виключає гіпоксичні процеси, механічні мікротравми і компресію.

 4. Мінімальний контакт лінзи з пальцями користувача.

Добові контактні лінзи випускають у стерильній упаковці і після закінчення застосування викидають. Одноденні лінзи показані старим та дітям, які схильні забувати про дотримання графіка заміни та правил догляду за КЛ.

У подорожі, відрядженні, тривалих поїздках не завжди є умови для догляду за КЛ. Одноденки рятують положення, гарантуючи безпеку використання контактної оптики в складних умовах побуту.

Переваги одноденних контактних лінз

гідрогель.jpg

Окрім безпеки та відсутності догляду, одноденні КЛ мають й інші переваги:

 • підвищений комфорт носіння – ці лінзи не викликають відчуття печіння, почервоніння, «піску» в очах – симптомів гіпоксії, сухості чи подразнення очей;

 • відсутність ризику алергічної реакції – матеріали повністю гіпоалергенні, а відсутність необхідності використання доглядових засобів запобігає гіперсенсебілізації у відповідь на хімічні компоненти розчинів;

 • мінімальний період адаптації – м'якіші та еластичніші МКЛ не відчуваються на оці, тому і звикнути до них можна лише за кілька годин;

 • компактність - при транспортуванні блістер з лінзами займає мінімум місця, тому що не потрібні аксесуари (контейнери, пінцети, маніпули) та ємності з розчином.

Купити лінзи щоденної заміни варто, якщо користувач цінує комфорт, безпеку, гігієнічність оптики, що коректує.

Де купити?

Найшвидше та вигідніше замовити одноденні КЛ в інтернет-магазині Lens DostavkaLinz. Покупку можна оформити лише в один клік, у будь-який час доби і навіть у вихідні, святкові дні. У Києві товар за адресою доставить кур'єр. Сидячи в офісі, без відриву від термінової роботи можна отримати нову пару одноденних лінз.

Нова пошта доставить покупку у будь-який куточок країни протягом 1-3 днів. Завдяки інтернет-магазину Ленс - DostavkaLinz найпопулярніші бренди стали доступними для всіх українців.