Чому випадають контактні лінзи

Почему выпадают контактные линзы

Випадання контактних лінз – рідкісне явище, якщо оптика правильно підібрана та скоригована. Якщо ви самі займаєтеся вибором і покупкою лінз, є можливість зіткнутися з такою неприємною проблемою, як випадання і втрата лінз. Давайте розберемося, як впоратися з цією проблемою, і які робити рішення при таких випадках. 

Чому випадають контактні лінзи: часті причини

Така ситуація може спостерігатися через такі моменти:

 • Неправильний вибір оптичних виробів або підбір без консультації та обстеження лікаря-офтальмолога. Помилкова думка, що для придбання оптики потрібно лише знати діоптрії.
 • Маленький радіус кривизни. Така особливість характерна плоским лінзам із високою рухливістю.
 • Надмірний діаметр оптики. Через представлену особливість контактна лінза здатна сповзти або звернутися під віком.

На фіксацію засобів індивідуальної корекції впливають і сторонні чинники. Чому може випасти лінза, якщо вона правильно підібрана разом із лікарем:

 • Сильний удар, наприклад, під час занять спортом чи під час активного відпочинку.

 • Пересихання рогівки у процесі застосування, що знижує фіксуючі властивості.

 • Достаток вологи, потрапляння води безпосередньо на око. 

 • Заводський брак.

Якщо ви постійно працюєте за комп'ютером, то рекомендується регулярно зволожувати очі, щоб запобігти висиханню рогівки. Для цього скористайтесь краплями, які будуть повноцінно змащувати оболонку контактних лінз. Наносити їх можна на очі як із лінзами, так і без. Уважно прочитайте інструкцію перед експлуатацією. 

Також бажано виймати оптику, що коригує, перед походом в душ, сауну або басейн. Щоб запобігти купівлі неякісних товарів, купуйте варіанти виключно відомих брендів. Найчастіше такі виробники в комплекті пропонують доглядові засоби.

Перед вибором та покупкою обов'язково зверніться до офтальмолога. Тільки після індивідуального огляду та зняття вимірів можна вибрати відповідні коригувальні вироби, які надійно триматимуться на рогівці. Ви можете звернутися до свого лікаря або до фахівця безпосередньо в магазині за консультацією та терміновим оглядом. 

Чому лінза не прилипає до ока: вирішення поширених проблем

З представленою ситуацією стикаються багато носіїв м'якої оптики. Пояснити таку особливість можна рядом причин:

 • Занадто м'який та гладкий матеріал основи. 

"Поведінка" оптики залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​лінза. Гідрогелеві коригувальні вироби містять багато вологи, тому за відчуттями вони дуже м'які. При спробі надягання така лінза може вивертатися, зісковзувати. Щоб навчитися правильно поводитися з ними, необхідна вправність. Початківцям та дітям рекомендується купувати силікон-гідрогелеві продукти. Вони щільніші і «слухняніші» у зверненні. 

 • Порушена техніка.

Під час надягання у людини часто спрацьовує захисний рефлекс моргання. Таким чином лінза не встигає доторкнутися до підстави, що не дає їй зафіксуватися на рогівці. Уникнути цього можна, притримуючи верхню повіку, коли ви надягаєте лінзу. 

 • Неправильно підібрана оптика.

Часто така проблема характерна для коригувальних виробів, які підбиралися самостійно і без огляду офтальмолога. Лікар після консультації обов'язково має скласти рецепт, у якому вказані базові параметри оптики: кривизна та діаметр. 

 • Недотримання експлуатаційних умов.

М'яку контактну оптику потрібно зберігати виключно у спеціальному розчині та контейнері. Не промивайте ємність під проточною водою, використовуйте лише правильну рідину. Щільно закривайте контейнер, щоб досягти характерної герметичності. 

Не забувайте дотримуватися стандартних правил поводження з оптикою такого плану. Перед надяганням важливо ретельно вимити та висушити руки безворсовим рушником. Щодня змінюйте розчин, очищайте та дезінфікуйте ємність для зберігання коригувальних засобів. Залишайте її висихати природним шляхом. Таким шляхом ви приберете залишок вологи, запобігте поширенню бактерій та мікроорганізмів. Не забувайте очищати не лише ємність, а й верхні кришки. Після занурення лінзи герметично закривайте блок.

Що робити, якщо випала лінза: покрокова інструкція

 1. Якщо контактна лінза випала на підлогу, не поспішайте піднімати її руками. Скористайтеся для цього аркушем паперу. В іншому випадку під тиском краю можуть розірватися. Покладіть виріб на долоню і нанесіть кілька крапель розчину на обидві сторони. Кінцем пальця виконайте механічне очищення. Покладіть лінзи в контейнер з окремими ємностями, наповнений свіжим розчином на наступні 8 годин.
 2. Уранці ще раз перегляньте лінзу на наявність механічних пошкоджень, подряпин. Для цього візьміть пінцет і піднесіть оптику на світло. За відсутності пошкоджень можна надягати коригувальні вироби. Якщо ви відчуєте дискомфорт, тертя або характерне печіння, зніміть лінзу та відкладіть її. Швидше за все вона пошкоджена і доведеться придбати новий комплект.
 3. Якщо ви помітили, що контактні лінзи часто випадають або «не сідають», то носите із собою запасні разом із контейнером. Так ви зможете підготуватися до можливих непередбачених ситуацій. 
 4. Відсутність прилипання – поширена проблема, яку досить легко усунути. Якщо вся складність у техніці, то вже через тиждень ви звикнете і зможете самостійно надягати та знімати коригувальні засоби. Якщо у виробі відсутні відхилення за всіма параметрами, необхідно перевірити оптику на наявність шлюбу. Щоб не зіткнутися з такою ситуацією, купуйте продукцію лише у перевірених постачальників та відомих брендів. Важливо, щоб до товарів додавався сертифікат якості та відповідності до всіх вимог.