• 0

Ваш кошик порожній

Чому можуть заважати лінзи?

Контактні лінзи безпечні та зручні в носінні, з їх допомогою зір коригується більш якісно, ​​ніж очками. Сьогодні їх роблять із силікону, силікон гідрогелю та інших високотехнологічних матеріалів. Зазвичай присутність контактної оптики в очах непомітно і не доставляє незручностей. Але іноді вона може викликати певний дискомфорт під час експлуатації або після зняття. Причин тому кілька, і жодну з них не можна ігнорувати.

Що впливає на комфортне носіння лінз?


Неприємні відчуття при носінні лінз є нормою лише при першому використанні. В цілому, на те, наскільки лінзи будуть зручні й безпечні, впливає цілий ряд факторів:

 • якість виробів, модель і матеріал, з якого вони виготовлені;
 • правильний і регулярний догляд за лінзами, контейнерами для їх зберігання, очима;
 • дотримання режиму носіння;
 • поточний стан рогівки ока, схильність до алергії, хронічні патології повік або кон'юнктиви, наявність загальних захворювань;
 • правильність підбору контактної оптики.

Якщо щось постійно йде не так, знадобиться або допомога офтальмолога, або вибрати інший спосіб корекції зору.

Нижче розглянемо типові ситуації, при яких виникає дискомфорт від носіння контактної оптики, і причини, якими він може бути викликаний. Однак врахуйте, що консультацію лікаря такий аналіз не замінить.

Дискомфорт при першому носінні

Очне яблуко кожної людини унікальне, такий же унікальній повинна бути й лінза. Для корекції зору необхідно, щоб вона щільно, але без тиску, прилягала до поверхні ока.

Зазвичай кривизну лінзи визначає офтальмолог. Він проводить заміри та виписує вироби, грунтуючись на їх результатах. Сучасні матеріали, з яких виготовляють контактну оптику, настільки пластичні й адаптивні, що зазвичай з цим не виникає проблем. Звичайно, перший контакт рогівки з лінзою може викликати відчуття:

 • стороннього тіла в оці;
 • пощипування;
 • легкого роздратування і почервоніння слизової;
 • головного болю;
 • втоми очей.

Саме тому для адаптації радять перший раз надягати лінзи не більше, ніж на дві години, потім поступово доводити час носіння до нормального і ні в якому разі не перевищувати його.

Якщо через деякий час ви продовжуєте відчувати оптику в очах як чужорідне тіло, болить голова і з'являється відчуття здавлювання, швидше за все, радіус кривизни визначено неправильно, або ж лінза виготовлена ​​неякісно. У будь-якому випадку це привід знову відвідати офтальмолога для більш ретельних вимірів.

Одна лінза ріже око

Причиною такого відчуття можуть стати:

 • попадання пилу, косметики або інших сторонніх часток між рогівкою та оптикою;
 • розрив лінзи, її механічне пошкодження;
 • патології ока.
Як тільки з'явився дискомфорт, слід зняти лінзу та уважно її оглянути. Якщо причина незручності в тому, що вона тріснула або пошкоджена іншим чином, замініть її та перевірте відчуття.

Якщо при огляді лінзи не виявлено слідів пошкоджень, потрібно її промити. Це робиться чистими руками в певній послідовності:

  1. Лінзу кладуть на долоню опуклістю вниз, капають на внутрішню поверхню кілька крапель розчину.
  2. Круговими рухами пальця обережно протирають її протягом 5-7 хвилин. Цього часу достатньо для якісного очищення від пилу і біологічних забруднень.
  3. Споліскують чистим розчином і надягають.
Якщо око різало від того, що на лінзу потрапив пил, косметика або вія, то цих маніпуляцій досить, щоб усунути дискомфорт.

Відчули дискомфорт у другому оці? Краще замініть виріб новим. А для профілактики проблеми в майбутньому намагайтеся носити захисні окуляри на вітрі, при знаходженні в запорошених приміщеннях або на пляжі.

Сверблять очі після лінз

Бажання чесати очей, відчуття того, що в нього насипали піску, - ознака того, що пошкоджений епітелій рогівки. Так відбувається через надмірне захоплення «дихав» гідрогелеві лінзами. Коли їх носять довше нормативного часу, не знімають на ніч, це викликає гіпоксію рогівки, а в більш запущених випадках і порушення цілісності епітелію. Він відновлюється досить швидко, тому неприємні відчуття проходять через кілька хвилин.

Сверблять очі після лінз

Тим часом, зловживання гідрогелевими лінзами тривалий час може привести до ерозії та виразці рогівки.

Болять очі після лінз

Біль в очах після того, як зняті лінзи, може пояснюватися цілим рядом причин. Більшість з них пов'язані з порушенням режиму носіння або фізіологічними особливостями пацієнта.

  1. Гіпоксія рогівки.
Щільно прилегла оптика типу лінз обмежує доступ кисню до оболонки рогівки, ускладнює циркуляцію слізної рідини. Це провокує болі, які часто поглиблюються і переходять в головний біль. Якщо нехтувати гігієною контактної оптики, не дотримуватися терміни носіння, можна дістати хронічне подразнення слизової, алергію і, як наслідок, доведеться шукати інший спосіб корекції зору.

2. Синдром «сухого ока».
Виникає, коли рогівці та лінзі не вистачає природного зволоження. Провокують ситуацію тривале носіння лінз, сухе повітря в приміщеннях (особливо взимку), довга робота за комп'ютером.

3.  Механічні пошкодження і забруднення оптики.
Лінзи знаходяться в безпосередньому контакті з поверхнею ока. Тому найменші відколи, тріщини, порошинки травмують її й болять, яка залишається навіть після того, як вони зняті.
Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, промийте і покладіть лінзи на час в контейнери. Розчин очистить їх від можливих забруднень і поверне необхідний рівень зволоженості. Також потрібно ретельно оглянути очі та промити їх холодною водою.

Біль не пішла? Вам потрібно до офтальмолога.

Пелена перед очима: чому мутніють лінзи

Інша часта проблема, з якою стикаються власники контактних лінз, - помутніння лінзи при носінні. Воно може бути викликано рядом причин:

 • відкладення - жирові та білків, вони неминуче накопичуються і погіршують видимість. Боротися можна ретельно і регулярним промиванням лінзи спеціальними розчинами;
 • нехтування правилами носіння - знімають і надягають лінзи тільки чистими руками, вимитими з милом без крему і жирних добавок. Фарбуватися потрібно з лінзами, а знімати макіяж - після їх видалення, користуватися нейтральними засобами для вмивання;
 • недотримання правил догляду - раз на місяць потрібно міняти контейнер, оскільки відкладення накопичуються і в ньому;
 • синдромом «сухого ока» - підсихання лінзи викликає її помутніння;
 • системних захворювань - діабет, патології щитовидної залози, гормональні проблеми змінюють склад сліз, що веде до інтенсивних відкладень і помутніння лінзи.
Профілактика полягає в строгому дотриманні гігієни, ретельному догляді за виробами, застосуванні зволожуючих крапель або переході на одноденні лінзи. Також важливо звернути увагу на розчин. Можливо, він не підходить саме для вашого типу забруднень і варто використовувати пероксидний, який ефективно очищує лінзи будь-якого типу.


Поганий зір після зняття лінз

Поганий зір після зняття лінз

Пелена на очах після вилучення контактної оптики найчастіше має ті ж причини, про які вже згадувалося: пошкодження епідермісу, гіпоксія рогівки. Кілька хвилин після зняття лінз пацієнт може відчувати расфокусіровку, що природно.

Не забувайте дотримуватися гігієни та промивати очі прохолодною водою кожен раз після зняття лінз.

Можливі ускладнення від неправильного носіння контактної оптики

Якщо своєчасно не відвідати лікаря і не усунути причину дискомфорту, можна отримати ряд ускладнень:

 • механічні травми рогівки та слизової. Вони провокуються в тому числі й зниженням кількості слізної рідини, токсичним матеріалом лінзи;
 • патологію рогової оболонки через гіпоксію;
 • кон'юнктивіти, алергії, запалення. Виникають через попадання в очі хвороботворних мікробів, найчастіше синьогнійної палички та стафілококу.

Всі перераховані ускладнення несприятливо позначаються на здоров'ї, ведуть до часткової втрати зору і неможливості надалі використовувати лінзи для його корекції.