Гімнастика для очей: ефективні вправи та як правильно їх робити

Гимнастика для глаз: эффективные упражнения и как правильно их делать

Щодня на очі припадає велике навантаження. Потік інформації, що сприймається сенсорними органами, потребує збільшення швидкості та якості її обробки. Через зміну напруженості зорового навантаження може розвинутися сухість очей, подразнення, почервоніння, порушення гостроти зору. Найбільше страждають діти та молоді люди – студенти, учні, школярі. Робота за комп'ютером, використання сучасних гаджетів призвело до того, що у 40% школярів та 70% студентів відзначається короткозорість.

Що таке гімнастика для очей і навіщо вона потрібна?

Гімнастика для органу зору була створена ще в давнину. Йоги вважали, що вона допомагає підтримувати здоров'я очей та гостроту зору. Вчені встановили, що у людей з низькою фізичною активністю ризик порушень рефракції вищий, ніж у тих, хто займається гімнастикою, будь-яким видом спорту.

На основі гімнастики йогів було розроблено різні ефективні методики тренування очей. Слід врахувати, що вправи не зможуть позбавити офтальмологічних патологій. Вони призначені для зняття напруги та профілактики порушень рефракції.

Ефективні вправи

Є проста і складніша методика. Рекомендується застосовувати складні вправи 2 рази на добу, наприклад, вранці та ввечері, а простіші – протягом дня. Гімнастика дасть позитивний ефект лише за умови регулярних вправ. Найпростіші вправи – це:

  • моргання протягом 1.5-2 хвилин – воно стимулює кровообіг;

  • "малювання" очима вісімки або геометричних фігур - тренує м'язи очей;

  • масаж очних яблук кінчиками пальців – знімає напругу, знижує внутрішньоочний тиск;

  • кругове обертання очима (10 разів на кожну сторону);

  • переводити очі з предмета, розташованого поряд (можна наклеїти або намалювати маркером крапку на склі) на предмет видалення – тренує кришталик очей;

  • закрити очі, розслабитися і посидіти кілька хвилин, повторити вправу 3-5 разів, даючи відпочинок очам.

Вправи робимо правильно, щоб отримати ефект, та регулярно. Якщо є офтальмологічні порушення, перед тим як використовувати будь-яку методику, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

12.jpg

У чому користь гімнастики для очей?

Гімнастику робити корисно, оскільки вона:

  • зміцнює окорухові м'язи;

  • стимулює мікроциркуляцію;

  • гальмує прогресування патологій;

  • знижує внутрішньоочний тиск.

Випромінювання від моніторів та РК екранів підвищує напругу для очей та загрожує розвитком порушень. Вправи дозволяють зменшити наслідки впливу цього випромінювання.

Не варто забувати і про загальну гімнастику. Вправи для всього тіла також допомагають усунути м'язові блоки, стимулюють кровообіг та обмін речовин, тренують м'язи, у тому числі і в органі зору. Важливо збалансовано харчуватись, більше гуляти на свіжому повітрі, правильно організувати робоче місце. Підключення дихальних вправ покращує постачання організму та тканин ока киснем, нормалізує окисні процеси. Гімнастика ефективна у комплексі.