• 0

Ваш кошик порожній

Контактні лінзи і небезпека кисневого голодування

Сучасні технології виробництва контактних лінз зробили крок далеко вперед від своїх перших незручних рішень. Сьогодні контактна лінза - це високотехнологічний біосумісний прилад, здатний утримувати вологу і пропускати кисень до рогівки. Око людини відрізняється від інших органів ще і тим, що рогівка не має власних кровоносних судин з метою досягнення максимальної прозорості для пропускання світла через око до зорових нервів. Тоді звідки ж рогівка отримує кисень? Адже відомо, що саме кров виконує функції переносу кисню до тканин органів тіла. Виявляється, що рогівка має здатність самостійно вбирати кисень з атмосферного повітря і через зволоження слізної рідини при морганні. Саме тому, ми всі відразу починаємо відчувати дискомфорт і почервоніння очей, коли знаходимося в задимленому (прокуреному) приміщенні, кімнаті з недостатньою вентиляцією або в дуже жаркому / холодному приміщенні. Вбирання кисню і зволоження рогівки відбувається за схемою, що нагадує помпу.

Причому недостатнє зволоження рогівки якраз і знижує її здатність до вбирання кисню. А контактна лінза перекриває собою значну частину рогівки. Тому дуже важливо для всіх носіїв контактних лінз забезпечити своїм очам регулярне правильне зволоження (слізною рідиною і зволожуючими краплями) і безперешкодний доступ кисню (шляхом зволоження і показника проникності лінзи).

Коли ж око відчуває тривалий час брак кисню, починається явище, зване гіпоксією. Це як раз те саме печіння і почервоніння очей.

Першопричини гіпоксії очей


 • Найчастіше гіпоксію викликає тривале перебування в задушливих приміщеннях, а також наявність кондиціонування без провітрювання та зволоження повітря в приміщенні
 • Тривала робота за комп'ютером.
 • Коли людина не виспалася. Тут ще додається загальне зниження ритму обмінних процесів, що затримує постачання киснем всіх тканин організму.
 • Невірний підбір контактних лінз за параметрами кислородопроницаемости та гідрофільності.
 • Порушення правил носіння та догляду за контактними лінзами. Ціна на лінзи й розчини не низька, тому нерідко носії лінз займаються авантюрою, перенашівая лінзи довше встановленого терміну або не очищаючи їх на достатньому рівні. Все це призводить до зниження параметрів лінз по пропускання вологи й кисню через забруднення власними білковими відкладеннями. Тут ми навіть не говоримо ще й про небезпеку накопичення на таких відкладах мікрофлори.
 • Звичка спати в контактних лінзах, не передбачених для цього також призводить до гіпоксії очей.

Наслідки кисневого голодування

Кожен випадок гіпоксії не проходить безслідно для організму, виступаючи в ролі серйозного випробування для очей. Мінімально ви можете відчувати такі симптоми, як печіння, почуття стороннього предмета або піску, іноді стає боляче моргати, з'являється загальне почуття втоми та тяжкості в очах.

При більш запущених станах вже починається розмивання гостроти зору - картинка пливе. Порушується ритм обмінних процесів в оці. Все в кінцевому підсумку призводить появи запальних захворювань, серед яких кератит, кон'юнктивіт.


Як забезпечити приплив кисню до очей


Для комфорту ваших очей не потрібно нічого надприродного - прості правила акуратності та здорового способу життя:

 • Вибирайте контактні лінзи з високими показниками пропускання кисню (особливо якщо у вас підвищена чутливість рогівки).
 • Не піддавайтеся на оманливі чутки - не варто переношувати лінзи довше зазначеного часу безпосереднього носіння або тривалості загального використання.
 • Не допускайте тривалого перебування в непровітрюваних приміщеннях - чергуйте з виходами на свіже повітря, провітрюйте кімнати. Теж саме стосується і кондиціонерами та загазованих / прокурених приміщень.
 • При тривалій роботі за комп'ютером використовуйте зволожуючі краплі, а також робіть перерви.
 • Поставте собі за пріоритет кожен день не менше 2 годин проводити на свіжому повітрі.
 • Лягайте спати не пізніше 22 годин.
 • Намагайтеся різноманітно харчуватися, включаючи зелень і вітаміни.

KislGol.png