Чи можна народжувати у контактних лінзах?Жінок з різними аномаліями зору цікавить питання: «Чи можна народжувати в контактних лінзах?» Без лінз вони почуваються некомфортно, бояться не побачити свого малюка в перший момент після народження і втратити контроль за процесом пологів. Але в той самий час існує безліч чуток, домислів, міфів про шкоду контактної оптики під час пологів.

Контактні лінзи та пологи: чи сумісні?

Серед нефахівців існує думка, що жінкам з різними порушеннями зору протипоказані природні пологи. Щоб не засліпнути, їм необхідний кесарів розтин. Тому жінки, які носять контактні лінзи, переживають, чи є небезпека для них під час нормального розродження.
Тільки лікар може визначити, у яких випадках лінзи безпечні, а коли їх краще зняти або замість природних пологів вдатися до хірургії. Більшість фахівців вважає, що контактні лінзи не тільки безпечні, але й позитивно впливають на очі породіллі. Хоча і серед спеціалістів є різні думки.

Правда та міфи

Розглянемо лише деякі помилки щодо небезпеки КЛ під час родової діяльності:
  1. Пологи – тривалий процес, особливо перші. Жінці доводиться довгий час перебувати в лінзах, що може спричинити гіпоксію тканин та погіршення зору. Насправді сьогодні є моделі лінз, які можна носити без шкоди для очей тривалий час набагато довше, ніж проходять пологи.
  2. Під час сутичок лінзи можуть пересихати, внаслідок чого можлива поява мікротравм або випадання виробу. Це зумовлено тим, що між лінзою та рогівкою висихає шар слізної рідини, і КЛ не може більше на ньому утримуватися.
  3. Під час пологів підвищується внутрішньоочний тиск, компресія від лінзи здатна збільшити його ще більше, що призводить до розриву судин, відшарування сітківки, сліпоти. Насправді ж при міопії та гіперметропії тиск не наростає до критичних показників і не є показанням для альтернативних видів розродження.
  4. Під час вагітності погіршується зір і лінзи потрібно змінювати – гормональна перебудова організму впливає на очі. Тому КЛ, які жінка носила до вагітності, можуть припинити підходити. Лікарі радять пройти обстеження не менше 2-х разів за вагітність та своєчасно скоригувати зір, підібравши інші лінзи.
  5. Лінзи викликають дискомфорт, тому краще відмовитися від них не лише під час пологів, а й протягом усієї вагітності – зміни можуть спровокувати набряки, підвищену чутливість очей. У такому разі слід проконсультуватися з офтальмологом. Він допоможе впоратися із проблемою. Можливо, спеціальні краплі дозволять не відмовлятися від звичного виду корекції зору.
Міфи виникають через брак знань. Щоб спокійно підійти до пологів, жінкам із контактними лінзами варто прислухатися до порад лікаря. Офтальмолог порекомендує найкращий вид контактних лінз і дасть потрібну інформацію про безпечне їх застосування та носіння.
21.jpg

Думка лікаря-офтальмолога з цього приводу

Порушення рефракції є перешкодою для природних пологів. Приводом вивчити можливість застосування кесаревого розтину є:
  • відшарування сітківки очей з некоагульованими розривами;
  • операція з лікування відшарування сітківки, якою не більше 30-40 тижнів;
  • дистрофія сітківки;
  • ризик відшарування сітківки на єдиному бачить оці.
Сьогодні навіть найвища міопія не вважається показанням до операції, як це було раніше. Лікарі вважають, що кесарів розтин завдає набагато більшої шкоди організму жінки та дитини, ніж офтальмологічні патології.
Цікаво, що кажуть лікарі про користь лінзів під час пологів. Дослідження та спостереження показали, що контактні лінзи покращують стан очей породіллі. У жінок, які народжували в лінзах, очі рідше мають судини, що лопнули, і почервоніння склери. Як виявилося, під час зусиль напружуються всі м'язи тіла, у тому числі і очні.
Між кришталиком та рогівкою утворюється «вакуумна подушка», що призводить до розриву капілярів. Лінза закриває передню частину ока і чинить на нього тиск, який компенсує «розрідження» внутрішньоочного середовища та запобігати утворенню «вакуумної подушки».
Крім того, можливість добре бачити благотворно впливає на психоемоційний стан породіллі. Вона почувається впевненіше, оскільки може контролювати всі маніпуляції, стежити за виразом осіб та діями медперсоналу.
Успішність родової діяльності багато в чому залежить від настрою самої породіллі та її взаємодії з акушером. За хорошого зору стежити за рекомендаціями лікаря набагато простіше. Таким чином, фахівці не вважають, що пологи в контактних лінзах неможливі або вони можуть завдати шкоди матері.