Основні характеристики контактних лінзПеред купівлею контактних лінз (КЛ) для корекції зору необхідно проконсультуватися з офтальмологом. Грамотний підбір оптичної продукції, відповідно до основних параметрів, гарантує максимальний комфорт та захист для очей.

Що таке базова кривизна?

базовая кривизна.jpg

Базовою кривизною, чи радіусом кривизни, називається значення кривизни внутрішньої поверхні КЛ. Фіксація лінзи на оці залежить як від рівня кривизни лінзи, так і від її поверхні. Ось чому при підборі оптики слід враховувати показник радіуса кривизни.

Щоб визначити базову кривизну перед придбанням першої пари лінз необхідно пройти обстеження у окуліста. При подальших покупках контактної оптики достатньо знайти на упаковці літери BC - це значення радіуса. У нормі воно становить 8.4 - 9.0 мм.

Слід пам'ятати, що з однаковим значенням ВС лінзи від різних виробників оптичної продукції можуть відрізнятися посадкою очі. Підібрані правильно КЛ не повинні занадто щільно контактувати з рогівкою або, навпаки, бути погано фіксованими.

Діаметр контактної лінзи

Диаметр контактной линзы.jpg

Діаметром контактної лінзи (D) є її розмір. При визначенні цього показника розраховується виміряна через центр КЛ відстань між її краями. Діаметр визначається окулістом під час офтальмологічного обстеження внаслідок виміру рогової оболонки ока. Найчастіше м'які КЛ мають однакове для обох очей значення, що становить 13 - 15 мм.

Dk та Dk/t: значення параметрів

степень проницаемости контактных линз для кислорода.jpg

Dk/t – ступінь проникності контактних лінз для кисню. Ця характеристика враховує кількість кисню, яка протягом одиниці часу проникає через матеріал лінзи («Dk») та товщину матеріалу в центрі виробу («t»).

Про високий кисень проникності контактних лінз говорять, коли показник Dk/t дорівнює 80 і вище. Це свідчить про те, що матеріал ефективно «дихає», завдяки чому забезпечується здорове та безпечне носіння КЛ.

При виборі оптичної продукції перевага надається лінзам з високим значенням кисневопроникності, що пов'язано з такими факторами:

  1. Роговиця для свого нормального функціонування потребує кисню, який надходить зі слізної рідини та зовнішнього середовища.

  2. Контактна лінза створює бар'єр між повітрям із навколишньої атмосфери та роговою оболонкою. При низькій кисневопроникності матеріалу ускладнюється надходження достатньої кількості повітря, що призводить до порушення «дихання» лінзи, погіршення її якості. Наслідком дефіциту кисню в рогівці може стати як дискомфорт у власних очах, а й розвиток деяких захворювань органів зору.

  3. Лінзи з високим показником Dk/t забезпечують надходження у вічі такої ж кількості кисню, якби вони взагалі були відсутні.

Де придбати контактні лінзи?

Інтернет-магазин Lens - Dostavka Linz пропонує своїм клієнтам оптичну продукцію, виготовлену за допомогою високотехнологічного обладнання. У каталозі на сайті магазину кожен покупець може підібрати для себе контактні лінзи, що мають високу якість, комфортні та безпечні в носінні, прості в експлуатації.