• 0

Ваш кошик порожній

Популярно про режими носіння контактних лінз

Режим носіння контактних лінз є важливим визначальним фактором при виборі оптичних товарів. Він має на увазі під собою безліч властивостей оптики й часто є визначальним цінам товару. Якщо ви вивчите каталог інтернет-магазину, то будете здивовані та трохи спантеличені - крім брендів в асортименті пропонуються лінзи самих різних режимів носіння. Частина споживачів, хто вперше переходить на носіння лінз після очок, загадуються над питанням - навіщо потрібна така різноманітність режимів носіння? До цього були окуляри та у них був один режим носіння і цього було достатньо. Але ж окуляри ви в будь-який час можете зняти та відкласти, а через час знову одягнути. Режим носіння визначає - як довго ваші лінзи можуть безперервно перебувати у вас на очах.

Режими носіння контактних лінз

Лінзи денного носіння

Коли споживач проходить обстеження в офтальмолога, то досвідчений фахівець завжди задає питання про роботу людини і його стиль життя. І тут прямий зв'язок з режимом носіння.

Лінзи денного носіння використовують протягом дня і знімають на ніч. Вони можуть бути одноденними або планової заміни.

Одноденні в кінці дня просто знімають і викидають, а на наступний день надягають нову пару таких же. Тому подібні товари для зручності продаються комплектом на 2 тижні щоденної заміни. Лінзи планової заміни можна носити та на наступний день, а на ніч їх залишають у контейнері, заповненому спеціальним розчином, який ретельно очищає їх від білкових відкладень. Навіть дуже дорогий розчин не може видалити всі відкладення і з часом така лінза все одно повинна замінюватися на нову пару, інакше ваші очі почнуть відчувати дискомфорт.

Причина в тому, що білкові відкладення знижують здатність лінзи пропускати кисень і є сприятливим середовищем для розвитку агресивних бактерій. Тривалість денного носіння буває різною: від двох тижнів до дванадцяти місяців. Всі подібні продукти є м'якими по типу матеріалу. Але також є і жорсткі, їх носити набагато довше і лінзи які менш залежні від білкового нальоту. Але у жорстких є свої обмеження і незручності.

Лінзи денного носіння

В Європі більший відсоток споживачів носить одноденні контактні лінзи. У ряді випадків це стає навіть обов'язковим, якщо мова йде про вимоги страхової компанії при укладанні договору страхування здоров'я. Але і в інших випадках така лінза є, найвдалішим варіантом, якщо:

 • У вас підвищена чутливість рогівки;
 • Є схильність до алергічних реакцій;
 • Ви ведете активний спосіб життя, займаєтеся спортом, багато подорожуєте по роботі або на відпочинку.

У будь-якому випадку, споживачеві дуже складно протягом тривалого часу ретельно дотримуватися всіх вимог до гігієни контактних лінз, а у випадку з одноденними - про це можна просто забути, знімаючи їх на ніч.

Популярні моделі лінз одноденного способу носіння:

Популярні моделі одноденного способу носіння 

 • DAILIES TOTAL1 - Одноразові контактні лінзи виробництва Alcon розроблені для тих, хто прагне до максимального зорового комфорту протягом всього дня. Компанія виробник одночасно застосувала силікон-гідрогель і гідрогель, що дозволило створити унікальні лінзи з градієнтним вмістом води. Завдяки ноу-хау, забезпечується хороша повітропроникність для надходження кисню до рогівки й в той самий час зберігається високий рівень зволоженості внутрішньої частини лінзи, що стикається з поверхнею ока.

 • Biotrue ONEday- Контактна лінза забезпечує комфорт користувача не тільки завдяки високому рівню вмісту вологи, але і усуває зорові спотворення, які виникають через недосконалість оптичних систем лінз і самих очей. Інновація компанії Bausch & Lomb полягає в особливому сферичному дизайні, підвищує чіткість зорового сприйняття при носінні одноденних лінз. Також, завдяки вбудованому фільтру, очі надійно захищені від ультрафіолетового випромінювання.

 • ACUVUE OASYS  1-DAY с HydraLuxe - представник сімейства ACUVUE OASYS. Вони були випущені у 2016 році й продовжують традицію бренду OASYS з використанням того ж силіконового матеріалу: Senofilcon A. В лінзи була додана нова технологія змочування під назвою Hydraluxe. ACUVUE OASYS. Ці лінзи пропонують УФ-блокування класу 1. Параметри рецепта варіюються від -12,00D до + 8,00D з кроком 0,5 після + -6,00D, що покриває потреби більшості пацієнтів в корекції зору і виходить за рамки типового діапазону, пропонованого більшістю лінз.
Пролонгированное ношение контактных линз

Пролонговане носіння контактних лінз

Цей тип призначений для ситуацій, коли у вас немає можливості знімати або міняти та доводиться бути в лінзі і вдень і вночі. Наприклад, у відрядженні, у подорожі. Ці засоби контактної корекції виконані так, щоб на їх поверхні НЕ успевали накопичуватися білкові відкладення, здатні викликати дискомфорт. Але і використовувати такі лінзи безперервно можна не більше шести днів поспіль. Вибирати їх бажано тільки після консультації в офтальмолога.

 • Air Optix plus HydraGlyde - це нові контактні лінзи компанії Alcon, які повинні замінити собою лінзи Air Optix Aqua. Вони призначені для пролонгированном носіння до 30 днів, рекомендується знімати їх не менше разу на тиждень. Лінзи виготовлені з поліпшеного неионного силікон-гідрогеліевого матеріалу під назвою Лотрафікон Б (lotrafilcon B). Для більш щільного прилягання до ока, а також для кращого центрування задня поверхня лінзи виготовлена ​​в асферическому дизайні. 

 • Для полегшення процедури зняття і одягання, кожна лінза має блакитний відтінок. Air Optix plus HydraGlyde виготовлені із застосуванням відразу двох передових технологій компанії Alcon - це HydraGlade і SmartShield Technology.

  HydraGlade Запатентована технологія компанії Alcon, яка допомагає лінзи притягувати і утримувати вологу, тим самим створюючи на поверхні захисний шар, Який дозволяє їй бути зволоженою протягом всього терміну носіння. Smart Shield Technology - за рахунок цієї технології досягається максимально гладкой поверхні лінз. Тому кількість ліпідів і відкладень на лінзи значно менше.


  Лінзи пролонгованого і безперервного носіння

  Лінзи безперервного носіння

  Таку оптику можна безперервно використовувати до тридцяти днів. Хоча виробники і запевняють, що такі лінзи можна носити безперервно, все-таки рекомендується їх раз на кілька днів знімати на ніч, щоб очі могли відпочити. Лінзи в цей час повинні зберігатися в розчині.

  Популярні моделі цього типу:

  • Acuvue Oasys with Hydraclear Plus - ідеальний варіант для заміни окулярів. Вони вважаються найкращими в офтальмології. Всесвітні розробники Джонсон енд Джонсон придумали лінзи aqua oasis для контактної корекції зору. У своїй основі вони поєднують кращі характеристики силікон-гідрогелевих і гідрогелевих лінз. Унікальний компонент HYDRACLEAR забезпечує і надходженням кисню і не дає пересихати. Двотижневі лінзи Аcuvue Оasys можна носити в денний час, так і деякий період не знімаючи. Повноцінний комфорт забезпечується внаслідок максимально зручного асферичного дизайну, високого ступеня кисневої проникності та зволоження виробів. Наявність УФ-фільтра дозволяє захищати очі від сонячних променів.

  • Air Optix Night & Day Aqua серед м'яких лінз визнані найкращими за кількістю пропускання кисню. Їх можна використовувати в будь-який час доби. Такі лінзи добре підходять людям з активним способом життя. У них абсолютно комфортно знаходиться в будь-який час доби. При цьому в кінці дня лінзи не викликають ніяких неприємних відчуттів. Навіть якщо Ви знаходилися в сухому приміщенні або працювали за комп'ютером, це на службу Air Optix Night & Day Aqua практично не впливає. Просто потрібно дотримуватися інструкції.